Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki mazmun. Fakat bu iki mazmun konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online kırmızıışveriş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-ticaret siteleri derunin ciddi olan bu iki mazmun, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her iki mazmun da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı evet, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu alfabemızda vakit vakit birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş altı elan açgurur ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması derunin meydana getirilen çkırmızıışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik enseışı medarımaişetlemlerinin hepsine denir. En popüler ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka kıymetini fazlalıkrmaya yönelik bir çkırmızıışma olan SEM, müşteri kitlesini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Başkaca SEM çkırmızıışmaları ile trafiğinizi enstantane arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çkırmızıışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çkırmızıışmalardır. SEM muayyen bir bütçe derunin verilen reklamları kapsarken SEO çkırmızıışmaları muayyen anahtar kelimelerde lafıcı bir yükseliş elde eylemek derunin meydana getirilen çkırmızıışmalardır. Gelin, bu içinlaştırmayı beş altı elan açgurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çkırmızıışmaları arasındaki ayırt; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret içinlığında, SEO’nun ise derunerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde bünyelabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO derunin en ilkin içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi derunin yeni bir ödeme bünyelmaz.

Bunun dışında bir önemli ayırt da hızdır. SEM çkırmızıışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaltarak süre içinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çkırmızıışmaları ise uzun soluklu çkırmızıışmalardır. SEO çkırmızıışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri adım adım yapmalısınız.

Bu iki sayısal pazarlama mazmunı arasındaki bir başka önemli ayırt da doğallıktır. SEM çkırmızıışmaları ücretli reklam çkırmızıışmaları olduğu derunin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çkırmızıışmalarında bu gidiş değişikdır. SEO çkırmızıışmaları elan natürel uygulamaları kapsar ve sitenize elan uzvi bir trafik akışı esenlar.

Bu iki mazmun, derunerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çkırmızıışmalarındaki derunerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çkırmızıışmalarında ise uğur elan ticari olduğu derunin derunerikler SEO çkırmızıışmalarındaki kabil olmayabilir.

Fakat bu buyurmak bileğildir ki SEM derunerikleri kalitesizdir. Sadece iki mazmun arasındaki derunerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Başkaca belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden elan bol evet da elan üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına nazaran ikisinden bile faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Mahveden Davranışları: Sayısal Tahavvülün Yükselişi alfabemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/