Mars’ın Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına istikamet veren bir mabeyinç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında harbi adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin nispet göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi yetiştirmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve alegori göre hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin pekâlâ bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan lüks malumat sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birsonsuz terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine göre belirlenir ve birsonsuz kişiye göre şahsiyet ve gelecekteki olaylar için malumat verebilir.

  2. Arslan Burcu: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur midein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Veladet haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşlakin şekline alamet değer.

Burç yorumlaması için çok lüks malumat sahibi sarhoş olmak midein, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Fehva Demeı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için malumat verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğalışverişimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, harbi bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, istikbal tahmini ve elan sert çok bap için malumat verme konusunda oldukça bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan