chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık gaz lambasıın edisyonncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçsıkıntısız basınçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, baştan sışitatırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Muhit soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çaldatmaışır sorusuna karşılık serpmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Muhit Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En önemli başkalık ise ısı deposunın ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılmışyorsa albeni kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Muhit soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin albeni soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde albeni sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, albeni soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz lambasıı ab ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain albeni soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğhizmettiriciler kullanılır.

Chiller elbette çaldatmaışır diyenler muhtevain ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu açıklamak gerekir. Su kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi yahut ölçünlü ab hattı kabil. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine mevla evetğu muhtevain soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi muhtevain bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çaldatmaışır diyenler muhtevain son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu muhtevain benzer kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz ıvır zıvır hacim sağladığını açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz düşüt elektrik tüketimi yapar ve mualla performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin başlamak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz albeni depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma düzına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çaldatmaışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/